Valūtu vērtība pēc Brexit  

Apvienotās Karalistes vēlētāji 23.jūnijā referendumā ar 51.9% pret 48.1% nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, kurā tā atradās vairāk nekā 40 gadus. Šī diena iegāja vēsturē kā viena no dramatiskākajām dienām Lielbritānijas vēsturē. Visā pasaulē kritās vērtspapīru tirgi, savukārt stērliņa mārciņa nokritās līdz 1985.gada zemākajam līmenim.  Dienu pēc referenduma, atveroties tirdzniecības sesijai Eiropas fondu indekss Euro Stoxx sabruka par 11%. Tas ir rekords visā tā tirdzniecības vēsturē.

Šāda aina, kad valūtas virzās ar ātrumu kas ir vairāki simti punktu stundā, nav pieredzēta jau kopš 2008.gada. Tabulā vari aplūkot valūtu pāru maksimālo kritumu vai kāpumu, un to par cik procentiem valūtu pāri krita vai pacēlās referenduma dienā.

Kā nokrita mārciņa

Iepriekšējā rakstā jau minējām, ka vēl pirms nebija noticis referendums, treideriem bija iespēja nopelnīt. Mārciņas kurss tieši korelē ar Lielbritānijas referenduma jeb tā dēvēto Brexit procesu. Attiecīgi, ja varbūtība, ka izstāsies pieaug, tad mārciņas vērtība krīt, savukārt, ja varbūtība samazinās – ceļās. Varējām redzēt, kā mārciņa piedzīvo gan kāpumus, gan arī kritumus, kuri attiecīgi mainījās, balstoties uz Lielbritānijas iedzīvotāju prognozēm.

Referenduma dienā mārciņas vērtība uzkāpa līdz šī gada augstākajam līmenim. Attiecīgi viena mārciņa 1, 48 dolāri. Tas apliecināja to, ka tirgi gaida, ka britu vēlētāji referendumā nobalsos par labu palikšanai Eiropas Savienība, jo par to liecināja arī bukmeikeru izteiktās prognozes. Piektdien, kad noskaidrojās referenduma rezultāti un Lielbritānija izvēlējās aiziet no Eiropas Savienības, mārciņas vērtība noslīdēja līdz 1985.gada līmenim. Vienā brīdī gan mārciņas vērtība atkal pieauga, tomēr kopējā vērtība pret dolāru piektdien samazinājās par 8,1%

Iepērcies Lielbritānijā izdevīgāk

Britu mārciņas kritums pret eiro un ASV dolāru ir trieciens visiem tiem, kuri ikdienā norēķinās ar šo valūtu. Savukārt Eiropas Savienības valsu pilsoņiem un ASV pilsoņiem šis kritums nozīmē to, ka ir iespējams iegādāties preces par mazāku summu.

5 iemesli kāpēc mārciņa varētu turpināt kristies

1. Brexit ir liels notikums

Piektdienas lielais notikums un Deivida Kamerona atkāpšanās ir milzīgs notikums ne tikai Lielbritānijas vēsturē, bet gan arī visas pasaules vēsturē. Treideri pēc negulētas nakts steidza pelnīt naudu uz mārciņas krituma.

2. Moody’s kredītreitings

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s piektdien līdz negatīvai pazemināja Lielbritānijas reitinga Aa1 prognozi pēc tam, kad Lielbritānijas vēlētāji referendumā atbalstīja valsts aiziešanu no Eiropas Savienības (ES).

3. Skotijas nenoteiktība

Skotijas iedzīvotāji vēlējās palikt Eiropas Savienībā, tāpēc šobrīd ir ļoti neapmierināti ar iznākumu, sāk parādīties runas par Skotijas atdalīšanos no Lielbritānijas. Ja tā notiks, mārciņu gaida vēl viens krituma vilnis.

4. Iedzīvotāju apjukums

Daudzi Lielbritānijas iedzīvotāji nesaprot kāpēc viņi izstājās no Eiropas Savienības. Viņiem likās, ka viņu balsojums netiks ņemts vērā un neapzinājās referenduma sekas. Daudzi steidz parakstīt petīciju par atkārtotu referendumu.

5. Apjukums Eiropā

Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības, apjukums radās arī pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Piemēram, arī Francija ir sākusi apdomāt izstāšanos no ES.

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


7 × 1 =