10 padomi no profesionāļiem  

1. Sāc pakāpeniski

Neuzsāc uzreiz daudzus darījumus. Sāc ar vienu darījumu un nākošo iespēju sāc analizēt tikai tad, kad iepriekšējais darījums ir aizvērts.

2. Neaizmirsti uzlikt STOP LOSS

Nereti cilvēki aizmirst uzlikt limitu zaudējumiem un tādēļ ātri beidz spēli. Ar stop orderi varēsi kontrolēt notikumus, ja kurss pagriezīsies pretēji plānotajam.

3. Kontrolē līdzekļus

Speciālisti iesaka neriskēt ar vairāk kā 2% – 5% procentiem uz vienu darījumu no visa kapitāla.

4. Pieturies pie plāna

Katram labam tirgonim ir savs plāns un labākie pie tiem arī pieturas. Tie, kam ir vairāk laiks, tirgo pa dienām, citi izvēlas ilgtermiņa stratēģijas. Galvenais ir neraustīties. Uzraksti plānu uz papīra un seko tam soli pa solim. Veido treidera žurnālu – pieraksti uz papīra katra darījuma ieejas un izejas cenas, laikus, kā arī iemeslus, kāpēc atvēri darījumu, lai pēc tam varētu analizēt.

5. Dažādi laika griezumi

Tirgu var analizēt vairākos laika griezumos: minūšu, stundu, dienu, nedēļu un pat mēnešu. Bieži var likties, ka to rādītāji nonāk savstarpējās pretrunās. Tomēr tā nav, ir jāmāk apvienot to lasīšanu. Lielāki laika grafiki norāda uz tendencēm, atsijājot nejaušas svārstības, savukārt mazākie labi noder pozīciju atvēršanas un aizvēršanas brīža noteikšanai.

6. Nenorauj peļņu

Būtiska kļūda, ko pieļauj iesācēji ir pārāk ātri slēgt veiksmīgus darījumus, neizmantojot visu peļņas potenciālu. Trendi ievelkas ilgāk nekā sākumā var šķist!

7. Nespēlē pret trendu

Likmes pret trendu visbiežāk beidzas ar zaudējumiem. Sagaidi, kad tiešām izveidojas labvēlīga tendence un tad sper soli! Vienmēr atceries – trends ir tavs draugs!

8. Ja šaubies, seko līderim

Ja vēl neesi drošs par saviem lēmumiem, izvēlies platformu, kas ļauj sekot līderiem un kopēt to darījumus.

9. Trendiem ir inerce

Iesācēji bieži nezin, ka trendiem izveidojoties, tie ātri uzņem apgriezienus, jo to pastiprina tirgoņi, kas tiem seko. Izmanto trendus savā labā!

10. Slēdz neveiksmīgos

Neturi ilgi neveiksmīgās pozīcijas. Pieredze rāda, ka tās labāk ātrāk slēgt un pozīcijā rezervētos līdzekļus izmantot jaunās pozīcijās ar jaunām peļņas iespējām.

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


6 − 3 =