Zelta cenas ietekme uz valūtām  

Jau kopš seniem laikiem zelts tiek uzskatīts kā drošs patvērums brīžos, kad pasaulē valda nestabilitāte. Kopš 2016.gada sākuma līdz pat Lielbritānijas referendumam, kurā iedzīvotāji izvēlējās izstāties no Eiropas Savienības, zelta cena ir pieaugusi par 17.72%. Vidēji mēnesī zelta cena pieaug par 2.95%.

 Kāpēc pieaug zelta cena?

Viens no iespaidīgākajiem iemesliem noteikti ir saistīts ar nestabilitāti Lielbritānijā, kura izvēlējās izstāties no Eiropas Savienības. Britu mārciņas vērtība nokritās par apmēram 8%, un līdz ar to, ka Lielbritānijai ir piektais lielākis pasaules ekonomikas rādītājs, tas atstāj lielu iespaidu uz treideru un investoru prātiem.

Šobrīd mazliet atlikts malā, bet arī diezgan aktuāls jautājums ir par to, vai 2016.gadā Federālo Rezervju sistēma grasās paaugstināt procentu likmes. Domājams, ka brīdī, kad Brexit situācija stabilizēsies, šis jautājums nonāks dienaskārtības priekšplānā. Jo ilgāku laiku ASV Federālo Rezervju sistēma vilcināsies ar lēmuma pieņemšanu par procenta likmju paaugstināšanu, jo labāka situācija izveidojas zeltam, kurš uz šo domstarpību fona laiku velti netērē un pieaug.

Viena no lielākajām zelta patērētājvalstīm ir Ķīna. Un dati par tās ekonomiku nav diez ko iepriecinoši. Tie parāda, ka pasaules ekonomikas perspektīvas sāk pasliktināties. Tas var attiecīgi radīt situāciju, ka Ķīnas investori izvēlēsies savu naudu ieguldīt nevis valūtās, bet gan zeltā, kas jau sen ir kļuvis par drošu patvērumu šādās situācijās. Protams, ir iespējams arī tāds scenārijs, ka pieprasījums pēc zelta samazināsies. Ķīna ir lielākā zelta patērētāja, savukārt finanšu problēmu situācijā pieprasījums pēc tās var samazināties.

Zelts un ASV dolārs

Neskatoties uz to, ka ASV skaitās otrie lielākie zelta ieguvēji pasaulē, zelta cenas paaugstināšanās samazina ASV dolāra vērtību. Šāda neloģiska rīcība izriet no treideru un investoru attiecībām pret zeltu un citiem dārgmetāliem. Ekonomiskās krīzes un nestabilu situāciju laikā, lielākie tirgus spēlētāji, bankas un investori pērk zeltu, lai saglabātu savu kapitālu.

Zelts un Šveices franks

Arī Šveices frankam ir liela saistība ar zelta cenu. Tas, kāpēc ir pozitīva korelācija starp CHF/USD un zeltu, tiek skaidrots dažādi. Šveicē nav milzīgu zelta ieguves vietu, kā piemēram Austrālijā vai Kanādā, bet Šveices franks ir piesaistīts zeltam. Tas arī izskaidro to, kāpēc nestabilitātes periodos Šveices franka vērtība pieaug. Tāpat kā zelts, arī šī valūta kļūst par sava veida drošo ieguldījumu.

Zelts un Austrālijas dolārs

Viena no lielākajām celta ieguves valstīm ir Austrālija. Tieši tāpēc diezman loģiski, ka brīžos, kad pieaug zelta vērtība, pieaug arī Austrālijas dolāra (AUD) vērtība. Kā rāda statistika, no 2000.gada līdz pat mūsdienām ir novērota 89% pozitīva korelācija start zeltu un Austrālijas dolāru. Skatoties uz to, ka zelts visbiežāk tiek tirgots pret ASV dolāru (USD), kas nozīmē, ka brīdī, kad zelta cena kļūst augstāka, ASV dolāra vērtība krītas. Tādā veidā Austrālijas dolārs, kas ir cieši saistīts ar zelta cenām, pieaug.

  1. Многие из скважин после завершения осуществления восстановительного комплекса событий смогут быть снова введены в применение. Тем более что стоимость объекта этих работ в несколько раз ниже стоимости самих сооружений.
    Обеспечено повышение дебита водозаборной скважины не менее 30 процентов от имеющегося на момент запуска работ.

    В 80 процентах случаях скважины восстанавливаются до первоначальных данных при введении в эксплуатацию скважины, что несомненно считается альтернативой бурения новой скважины.

    Мы фирмы по Очистке Чаш Градилен и Обустройству водозаборных скважин предлагаем свои услуги всем, как частным так и общественным системам.

    Pievienoja: SVSappoky @ 05.12.18 - 23:13
    Reply

Vārds  
E-pasts  


+ 4 = 8