Semjuels Rae (Samuel Rae) ir pieredzējis valūtas tirgotājs. Viņam patīk tirgoties ar eksotisku valūtu pāriem. Sems par Ukrainas krīzi uzzināja no plašsaziņas līdzekļiem. Uzmanīgi sekodams ziņām, viņš drīz saprata, ka šādā notikumu attīstībā Krievijas rublis var drīz sasniegt viszemāko kursu pret dolāru. Tādēļ viņš nolēma iegādāties USD/RUR, izmantojot kraso kursa kritumu.
Krimas referendums
Referendums bija paredzēts 16. martā Krimā (Ukrainas teritorija, kurā gandrīz 70% iedzīvotāju ir krievvalodīgie), lai noskaidrotu, vai iedzīvotāji vēlas pievienoties Krievijai, vai atjaunot 1992. gada konstitūciju. Pēc rūpīgas referenduma izpētes Sems konstatēja, ka nospiedošais vairākums Krimas iedzīvotāju varētu balsot par labu Krievijai. Rietumvalstis jau bija piedraudējušas, ka tad, ja Krievija atzīs Krimu, tai tiks noteiktas striktas sankcijas – līdzīgas tām, kuras tā piedzīvoja aukstā kara laikā. No ziņu analīzes bija skaidras divas lietas:
- bija sagaidāms, ka Krima nobalsos par labu Krievijai;
- bija sagaidāms, ka Krievija sastapsies ar rietumvalstu sankcijām.
- Bija acīmredzami, ka Krievijas valūta un akciju tirgus krasi reaģēs uz jebkādām rietumvalstu sankcijām. Tāpēc bija ļoti spēcīgas pazīmes, ka pēc referenduma Krievijas rubļa kurss pret dolāru varētu sasniegt viszemāko līmeni.
Centrālas bankas intervence
Ir novērots, ka krīzes situācijas laikā Krievijas Centrālā banka parasti veic intervenci atvērtajā tirgū, lai atbalstītu savu valūtu. Pastāvēja iespēja, ka Krievijas banka pēc referenduma varētu kapitalizēt USD/RUR. Tādēļ Sems nolēma pirms referenduma neatvērt pirkšanas opciju. Viņš gribēja redzēt referenduma faktiskos rezultātus un pēc tam – reakciju tirgū.
Krima pievienojas Krievijai, USD/RUR kurss apmet kūleni
Viss notika tieši tā, kā Sems bija paredzējis. Krima nobalsoja par pievienošanos Krievijai, un Krievija nekavējoties atzina Krimu. Rietumvalstis neatzina referenduma rezultātus un sāka pret Krieviju noteikt sankcijas. Lai izvairītos no krasa rubļa vērtības krituma, Krievijas Centrālā banka veica intervenci, kas paaugstināja Krievijas valūtas vērtību attiecībā pret ASV dolāru. Šī Semam bija ideāla notikumu attīstība, jo viņš zināja, ka banka nespēs ilgu laiku atbalstīt Krievijas rubli, sevišķi tāpēc, ka 19. martā bija jāstājas spēkā ASV monetārajai politikai. Tāpēc Sems bija gatavs iepirkt USD/RUR, izmantojot kraso kursa kritumu.
Tehniskā analīze
Tirgotāji visā pasaulē gaidīja vēl vienu ASV Federālo rezervju sistēmas iejaukšanos (pasākumi, ko izmanto centrālās bankas ekonomiskās izaugsmes apstākļu uzlabošanai) 19. martā pēc pārsteidzošā krasā pieauguma nelauksaimniecības nozarē. Tāpēc Sems iegādājās USD/RUR ar 0,50 loti par 35,90, kas bija 161,8% virs Fibonači līmeņa, viņš veica pārdošanu ar 15 procentu punktu Stop rīkojumu tieši pirms Federālo rezervju sistēmas monetārās politikas lēmuma pieņemšanas, viņa mērķis bija 36,15, tas ir 25 procentu punkti jeb USD 125 peļņa.
Federālo rezervju sistēma procentu likmi ir saglabājusi nemainīgu un kvantitatīvos atvieglojumus (QE) ir samazinājusi no 10 miljardiem USD līdz 55 miljardiem USD, kā jau tika paredzēts. USD/RUR kurss strauji palielinājās, un sešu stundu laikā Sems ieguva USD 125 peļņu. Sema pacietība un apjomīgie pētījumi ir teicams piemērs jaunajiem valūtas tirgotājiem, kuri nepastāvīgajā tirgū parasti cieš sakāvi.
Vai izlasīji jauno grāmatu – Kopē Treideri?
Nav pievienots neviens komentārs