Runas, kas mainīja valūtu kursu  

Samiti, tikšanās, preses konferences, Lielā Septītnieka tikšanās, kuras laikā tiek apspriestas procentu likmes – tas viss spēj ietekmēt valūtu vērtību kustību. Mediju aģentūru žurnālisti, piemēram, no Reuters un Bloomberg, ļoti rūpīgi seko līdzi šādiem notikumiem un publicē “Karstākos izteikumus” savos portālos. Šie paziņojumi ir vienlīdzīgi ar ekonomiskajiem indikatoriem, jo tiem ir milzīga ietekme uz valūtu tirgu.
Bieži vien ir tā, ka uzstāšanās laiks un vieta ir zināmi iepriekš. Valūtu tirgus šiem notikumiem gatavojas, tāpēc neilgi pirms uzstāšanās, tiek publicētas prognozes vai baumas par to, kas varētu tikt izteikts. Tomēr ir arī situācijas, kad šādas uzstāšanās ir negaidītas. Tādās situācijās tirgū var sākties spēcīgas valūtu kustības, kas ne vienmēr ir paredzamas.

Oskara Lafontēna gadījums

Tā notika, piemēram, 2010.gada 23.janvārī, kad Kreiso partijas līdzpriekšsēdētājs Oskars Lafontēns paziņoja, ka aiziet no aktīvās politikas veselības problēmu dēļ. Par to ziņoja izdevums Der Spiegel. Lafontēns tiek uzskatīts par vienu no Vācijas harizmātiskākajiem līderiem, tāpēc viņa izteikumi bieži vien ietekmēja arī valūtu vērtības. Pēc viņa paziņojuma par politikas pamešanu eiro divu stundu laikā kļuva par 400 punktiem dārgāks par dolāru.

 Attēlā: Oskars Lafontēns. Avots:Redpilltimes

Procenta likmju izmaiņas, valsts budžeta plānošana – izteikumi, kas saistīti ar šādām lietām, parasti nes ilgtermiņa sekas. Piemēram, 2 reizes gadā (ziemā un vasarā) valūtu tirgus seko līdzi Federālo rezervju sistēmas prezidentes Dženetas Jelenas izteikumiem, ko viņa pauž ASV Atvērtā tirgus komiteju sanāksmē. Šo uzstāšanās reižu laikā tirgus dalībnieki mēģina atrast vismaz kādu mājienu par nākotnes procentu likmēm. Atkarībā no tā, kā tirgus dalībnieki interpretēs Jelenas vārdus, var izveidoties viens vai otrs ASV dolāra trends.

 Attēlā: Dženeta Jelena. Avots:CNBC

Sakarā ar politiskām amatpersonām, pastāv arī tāds koncepts kā “kursa vārdošana”. Tas nozīmē, ka atsevišķos brīžos, kad nacionālās valūtas kurss sasniedz līmeni, kas nav labvēlīgs konkrētai valdībai, viņi sāk runāt, ka pēc viņu domām, kurss tālāk vairs neies, viņi nepieļaus tālāku kustību, ka ir iespējama intervence jeb iejaukšanās un tamlīdzīgi. Un līdz ar to, ka šiem cilvēkiem uzticas, jo viņi jau ir iemantojuši autoritāti cilvēku acīs, viņu vārdi sāk veidot ietekmi uz tirgu. eToro vari aplūkot grafikus, kas bijuši publicēti un radījuši svārstības valūtu pāros pēc amatpersonu uzstāšanās.

 

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


2 × 9 =