Kredītreitingi – valstu finansiālie spoguļi  

Kredītreitings ir rādītājs, pēc kura vērtē valstu un uzņēmumu finansiālo uzticamību. Valstīm to piešķir starptautiskās reitingu aģentūras kā, piemēram, “Fitch”, “Moody’s Investors Service” un “Standard & Poor’s”. Pēc šiem reitingiem var vadīties arī Forex tirgoņi, jo būs vienmēr skaidrs – ja kredītreitings pazemināsies, arī attiecīgās valsts valūtas vērtība samazināsies, savukārt, ja kredītreitings tiks paaugstināts, arī valsts valūtas vērtība noteikti pieaugs.

S&P kredītreitingu aģentūra

S&P tika dibināts 1941.gadā un tā galvenais birojs atrodas Ņujorkā. Ilgtermiņa kredītreitingi rāda aizņēmēja spēju laikā pildīt savas kredītsaistības. S&P uzņēmumu reitingi variē no AAA līdz D. Starpreitingi tiek noteikti katram līmenim starp AA un CCC (piemēram, BBB+, BBB and BBB-). Dažiem aizņēmējiem tiek pievienots pluss vai mīnuss, ja prognoze ir, ka stāvoklis var uzlaboties vai pasliktināties.

Moody’s Investor Service

Šī ir viena no kredītreitinga aģentūrām ar vislielāko autoritāti. Aģentūra darbojas jau ilgus gadus, un to vienmēr izmanto, kā uzticamu avotu. Moody’s kopā ar Standard&Poor un Fitch Ratings ietilpst lielāko kredītreitingu aģentūru TOP trijniekā.

Fitch Ratings

Vadošo trijnieku noslēdz kredītreitingu aģentūra Fitch, kura tika dibināta ASV, 1913.gadā. Šai aģentūrai reitingi variē no AAA līdz D. Šo skalu Fitch ieviesa 1924.gadā un vēlāk to adaptēja arī jau iepriekš nosauktā kredītreitingu aģentūra Standard & Poor. Arī šeit, līdzīgi kā S&P starpreitingiem tiek pievienots pluss vai mīnuss.

PIEMĒRI

2015.gadā kredītreitingu aģentūra S&P pazemināja Brazīlijas reitingu līdz miskastes līmenim. Tirdzniecības sākuma brīdī Brazīlijas reāls kļuva par 3.3% lētāks pret dolāru, tādā veidā sasniedzot līmeni 3,9061 reāli par dolāru.

Tabulā redzamas populārākās valstis un attiecīgi arī to kredītreitingi no visām 3 populārākajām kredītreitingu aģentūrā. Piemēram, kā redzams, ASV no visām aģentūrām ir saņēmusi atzinumu, ka tai ir minimāls risks. Zilā krāsā ir iekrāsotas tās vērtības un valstis, kurās ir zems risks, oranžā ir vidējs, savukārt, jo krāsa ir tumši sarkanāka, jo tai ir noteikts lielāks risk. Dažas no šādām riska valstīm ir Kipra, Portugāle un Grieķija.

Kāpēc treiderim tas ir svarīgi?

Ikvienam treiderim ir svarīgi sekot līdzi vadošo valstu kredītreitingiem, jo tie diezgan ļoti ietekmē konkrētās valsts ekonomiku. Attiecīgi – ja reitings paaugstinās, palielinās arī valūtas vērtība, ko uzskatāmi var redzēt, piemēram, eToro sistēmā, savukārt, ja kredītreitings samazinās, samazinās arī attiecīgās valsts valūtas vērtība.

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


+ 3 = 7