Dolārs un citas valūtas vēlēšanu laikā  

ASV 2016.gada novembrī sagaida prezidenta vēlēšanas, kuru laikā taps skaidrs, kurš ieņems Baraka Obamas vietu. Un jautājums “kā prezidenta vēlēšanas ietekmēs valūtu tirgu”, noteikti ir ļoti labs jautājums, ko sev uzdos ikviens, kurš darbojas ar valūtu tirdzniecību. Un tas ir labs jautājums ikvienās vēlēšanās, neatkarīgi no tā, vai tās ir plānotas vai arī negaidītas.

Kad kādā svarīgā ekonomikas zonā notiek vēlēšanas, tas izsauc lielu interesi no citām valstīm,un ASV šajā ziņā nav izņēmums. Šāds notikums ir ļoti zīmīgs finanšu tirgū.
Vēlēšanas ir pierasts process gandrīz katrā valstī, un tas var radīt lielu iespaidu uz valstu valūtu. Visbiežāk Forex tirgoņi skatās uz dažādām prognozēm, kas ļauj paredzēt to, kas notiks tālāk.
Ja pie varas nāk partija vai amatpersona, kura ir ieinteresēta, lai valsts ekonomika ietu uz augšu, tas visbiežāk noved arī pie valūtas vērtības pieauguma. Protams, ir arī negaidītas vēlēšanas. Tās parasti notiek, kad zūd uzticība kādam politiskam spēkam, notiek korupcijas skandāls vai kāds cits notikums. Neplānotas vēlēšanas var atnest nepatīkamu iespaidu uz nacionālo valūtu. It īpaši tādos gadījumos, ja šīs vēlēšanas nāk arī ar protestiem. Pat situācijā, kad autoritatīvam režīmam met izaicinājumu daudz demokrātiskāks spēks, treideri izvairās no neprognozējamās situācijas. Vairumā gadījumu politiskā nestabilitāte nes tikai zaudējumus, savukārt ilgtermiņā, ja varas maiņa nesīs labu rezultātu un uzlabosies arī ekonomiskais stāvoklis, tad arī valūta atgriezīsies savā sākotnējā punktā.

Francijas piemērs

Viens no šādiem piemēriem notika 2002.gadā, kad Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta pārsteidza gan politiķus, gan arī ekonomistus. Pirmajā kārtā noskaidrojās, ka iepriekšējais premjerministrs Lionels Žospēns zaudēja radikāli labējam līderim Žanam Marī Lapēnam. Lapēns visā pasaulē zināms kā ne tikai labējo uzskatu piekritējs, bet arī izceļas ar savu diezgan negatīvo attieksmi pret Eiropas Savienību. Pēc šī notikuma pasaules tirgus dalībnieki ļoti asi reaģēja pret šādu notikumu virzību, kā rezultātā, atveroties Āzijas tirgum, eiro bija sarucis līdz 89 centu līmenim (pirms nedēļas tas bija 89.23 centu līmenī. Dienas garumā eiro turpināja sarukt, noslīdot līdz pat 88.69 centu līmenim.

ASV prezidentu vēlēšanas

Politika un ekonomika savā starpā ir ļoti saistīta. Valūtu vērtības izmaiņas rada gan priekšvēlēšanu solījumi, gan arī prezidenta rīcība pēc vēlēšanām. Ikvienam treiderim šis vēlēšanu iznākums saistās ar paša interesi. No tā ir atkarīgs, vai būs iespēja izdevīgi pirkt un pārdot dolārus. Viens gan ir zināms droši – pēc vēlēšanām valūtas vērtība mainīsies, tikai nav zināms uz kuru pusi. Tas saistīts ar to, vai un kādas aktīvas darbības tiek sagaidītas no prezidenta un kādas viņš izpilda. Piemēram, abas reizes, kad amatā stājās Džordžs Bušs juniors, dolāra vērtība pret eiro palielinājās. Šobrīd, kad situācija Eiropā ir diezgan nestabila, savukārt Tuvajos Austrumos ir izveidojusies ļoti komplicēta politiskā situācija, ASV prezidenta izvēle var kļūt par izšķirošu tam, kā dolārs virzīsies tālāk. Kopumā gan statistika rāda, ka vēlēšanas pozitīvi ietekmē ASV ekonomiku. Izveicīgiem treideriem ir arī iespēja vēlēšanu mutulī nopelnīt – ātri nopirkt dolārus, savukārt pēcvēlēšanu vilnī ātri un izdevīgi tos pārdot. To vari ļoti ērti gan aplūkot, gan arī tirgoties eToro sistēmā.

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


8 × = 40