Cik mēs nenopelnijām ar Apple?  

iPhone 6 locīšanās fiasko – cik uz to varēja nopelnīt 7 dienās?

Gan jau būsi dzirdējis (-usi) ka jaunais lielais iPhone 6 salocās kā putkartons, ja tam tā kārtīgi uzsēžas virsū. Šis fiasko tika nodēvēts par Bendgate (bend angliski nozīmē locīties). Par to līdz apnikumam rakstīja visās malās un Apple kompānijai tas bija nepatīkams triecies, kā rezultātā pamatīgi nokritās arī Apple akciju cena.

 

Ar kolēģi skatījāmies kā attīstās Bendgeita un runājām, ka šis varētu būt labs brīdis, lai iegādātos Apple akcijas (Šeit var iegādāties Apple akcijas, sākot no $50 https://financeillustrated.com/out/apple-bendgate) par pazeminātu cenu. Jo kā rādīja vēsture, Apple akcijas var nokirst dēļ šādiem atgadījumiem, bet ilgtermiņā tik turpina augt. Turklāt 16. oktobrī bija gaidāma papildus jauno produktu prezentācija un 20. oktobrī bija gaidāma arī kompānijas pārdošanas datu paziņošana, kas arī solījās būt labi.

Tā arī notika, uzreiz pēc 16. oktobra, kad prezentēja jauno iPad planšetdatoru, jauno Mac un iepazīstināja ar Apple Pay maksājumu sistēmu, akciju cena uzšāvās gaisā, ko vēl vairāk pastiprināja arī fantastiski labie ceturkšņa pārdošanas ieņēmumi – $42.1 miljards (iepriekšējā gadā $37.5 miljardi).

Cik mēs nopelnījām?

Ja godīgi tad necik! Jo nepietiekoši iespringām, par cik bijām ierakušies citos darbos. Cik būtu varējuši nopelnīt? Ja investētu iPad un Mac prezentācijas dienā (16.okt), tad nedēļas laikā peļņa būtu 8.9%. Respektīvi ieguldot $1000 peļņa nedēļā būtu $89,  Ja $10’000 tad attiecīgi $890, utt. Nav nekāds kosmoss, bet tomēr laba peļņa.

Atziņas ko ieguvām

  1. Vajag uzticēties iekšējai sajūtai, īpaši ja tā balstīta uz vēsturi un datiem.
  2. Ar akcijām, tāpat kā valūtas tirgū, rīkoties vajag ātri!
  3. Apple un līdzīgu akciju cena nokrīt lielu prezentāciju dienās.

Šis piemērs tik daudz nav domāts, lai parādītu lielu potenciālu peļņu, bet lai nodemonstrētu, ka, lai pieņemtu lēmumus par akciju pirkšanu un pārdošanu nav vajadzīgs ne ekonomista ne fizmata grāds. Turklāt visa info ir brīvi pieejama un var tirgoties ar produktiem (to akcijām), kas pašam tuvi.

Raugoties nākotnē – pēc Financial Times datiem, kas iegūti balstoties uz 42 analītiķu datiem par cenu diapazonu 12 mēnešiem – vidējā prognozējamā akcijas cena ir $110, aukstākā $139 un zemākā $60. Un lielākā daļa uzskata, ka akcijas turpinās augt.

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


7 − = 6