Brexit iespējamie scenāriji  

23.jūnijā gaidāms viens no Lielbritānijas vēstures nozīmīgākajiem notikumiem – notiks referendums par to, vai palikt vai tomēr atstāt Eiropas Savienību. Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons norāda, ka bažas rada Eiropas Savienības vienotā tirgus ietekme uz valsts vietējo tirgu un biznesu. Tāpat viņš norāda, ka britus satrauc lielais migrācijas vilnis – arvien vairāk cilvēku no dažādām Eiropas Savienības valstīm dodas dzīvot uz Lielbritāniju.

Brexit sākums

Liebritānijas premjerministrs Deivids Kamerons 2013.gadā savā vēlēšanu kampaņā apsolīja veidot pārrunas ar Eiropas Savienību par izdevīgākiem nosacījumiem ar Eiropas Savienību, kā arī izsludināt referendumu, kurā briti varētu izlemt, vai viņi vēlas palikt Eiropas Savienībā vai arī izstāties no tās. Uzvarot 2015.gada vēlēšanās, Kamerons turēja doto solīju, sākot pārrunu procesu ar Eiropas Savienību, kā arī izsludinot referendumu, kurā ļauj vēlētājiem izvēlēties, vai turpināt dalību ES vai tomēr nē. Šis notikums tiek dēvēts par Brexit (no vārdiem “British” un “exit”).

 

Kā rāda aģentūras Bloomberg veiktā ekonomistu aptauja, ir iespējami divi scenāriji:

Pirmais scenārijs – Lielbritānija pamet ES

Gadījumā, ja Lielbritānijas referendumā vairākums vēlētāju izvēlēsies izstāties no Eiropas Savienības, ir gaidāms, ka mārciņas vērtība kritīs līdz 30 gadu zemākajam līmenim. Vairums analītiķu prognozē, ka mārciņas vērtība šajā gadījumā nokritīs zem $1.35.

Lielbritānija paliek ES

Savukārt gadījumā, ja Lielbritānija izvēlēsies turpināt savu dalību Eiropas Savienībā, ir gaidāms, ka mārciņas vērtība pakāpsies līdz šī gada augstākajām atzīmēm. Tiek paredzēts, ka šajā gadījumā tās vērtības uzleks līdz $1.50

Vēl pirms nav noticis referendums, treideriem ir iespēja nopelnīt. Mārciņas kurss tieši korelē ar Lielbritānijas referenduma jeb tā dēvēto Brexit procesu. Attiecīgi, ja varbūtība, ka izstāsies pieaug, tad mārciņas vērtība krīt, savukārt, ja varbūtība samazinās – ceļās. Jau šobrīd var redzēt, ka mārciņa ir piedzīvojusi gan kāpumus, gan arī kritumus, kuri attiecīgi mainās, balstoties uz Lielbritānijas iedzīvotāju prognozēm.

Goldman Sachs prognozes

Goldman Sachs analītiķi dod priekšroku eiro pirkšanai pret britu mārciņu – EUR/USD garajai pozīcijai. Analītiķi arī neiesaka cerēt, ka kritīsies valūtu pāris GBP/JPY, jo šis kurss jau ir piedzīvojis ļoti būtisku kustību.  Analītiķi prognozē, ka gadījumā, ja briti paliks ES, tad EUR/GBP kurss virzīsies 0.7000 virzienā, savukārt, ja briti izstāsies, tad EUR/GPB uzlēks līdz 0.9000/0.9500.

GoForex aplikācija piedāvā pirkt un pārdot populārākās valūtas, izmantojot virtuālo naudu. Tā ir iespēja pašam izmēģināt spēkus šādā situācijā, lai labāk saprastu, kas notiek ar valūtām referenduma laikā.

  1. Ātrs aizdevums piedāvājums, pieteikties tagad !!

    Vai jums steidzami nepieciešama aizdevuma? vai ir nepieciešams aizdevums uzsāktu savu dzīvi un ir līdzsvars dzīves iztiku? lūdzu sazinieties ar mums tagad cred24 Vai esat noguris no meklēšanas aizdevumiem un hipotēkām, tu esi bijis noraidīts pastāvīgi jūsu bankas un citas finanšu iestādes šejieni bija tie, kas zaudēt cerību saņemt savu cerību atpakaļ un mēs atrisināsim visas jūsu finanšu problēmas !!!

    Pievienoja: OSEME @ 14.10.16 - 20:41
    Reply

Vārds  
E-pasts  


6 − 2 =