10 šokējošas prognozes 2016.gadam  

Katra gada beigās Dānijas Saxo Bank publisko negatīvās ekonomiskās prognozes nākamajam gadam, un arī šis gads nav izņēmums. Tādā veidā ir iespējams apzināties riskus un brīdināt investorus par iespējamo sliktāko notikumu attīstību. Banka gan tradicionāli uzsver, ka publiskotās šokējošās prognozes nav viņu bāzes scenārijis vai arī oficiālas prognozes, tomēr, ja šādas situācijas notiks, tad tām būs milzīga ietekme uz pasaules politiku.

Sankcijas atcels, rublis pieaugs

Ģeopolitiskais pasaules saspīlējums ir ļāvis Krievijai un Rietumiem apsēsties pie sarunu galda, kas ļauj sarunu ceļā iziet no situācijas, kurā šobrīd Krievijas aktīvu vērtība ir nonākusi zem milzīga spiediena jau vairāk nekā gadu. Kā uzskata analītiķis, ģeopolitiskā krīze beigsies ar sankciju beigšanos un starptautisko investoru nauda atkal ieplūdīs Krievijā. Tādā gadījumā pieprasījums pēc aktīviem ietekmēs rubļa vērtību un tā kurss izaugs līdz 20% 2016.gada beigās. Rubļa pieaugumu sekmēs arī augstās procentu likmes. Kā norāda bankas analītiķi, rublis nākamajā gadā būs viena no spēcīgākajām valūtām. Tomēr tirgus dalībnieki negaida sankciju atcelšanu. Un, ja arī tās tiks atceltas no ES puses, tad tikmēr, kamēr tās neatcels arī ASV, investoru viedoklis nemainīsies.

 

Sudrabs salauzīs zelta važas

Sudraba cenu parasti nosaka zelta cena. Tiek prognozēts, ka 2016.gadā sudrabs atjaunos uzticību. Sakarā arī to, ka politiķi mēģina darīt visu, lai samazinātu oglekļa dioksīda emisiju un atbalsta atjaunojamo enerģiju, tas veicinās industriālo pieprasījumu pēc metāla. Tas saistīts ar to, ka to izmanto saules baterijās. Tāpēc tiek prognozēts, ka sudraba vērtība pieaugs par trešdaļu, tādā veidā būs spējīga apsteigt citus metālus. Analītiķis uzskata, ka ir cerība, ka sudrabs apsteigs zeltu par 20%, savukārt zelta/sudraba koeficients atgriezīsies tādā līmenī, kāds tas bija pirms 10 gadiem – 59.

El Ninjo un inflācija

Pēc analītiķu prognozēm 2016.gads kļūs par karstāko gadu vēsturē, kas novedīs pie tā, ka palielināsies sauso zonu skaits pasaulē. Tāpat gaidāms arī dabas fenomens El Nino. Tas ietekmēs lauksaimniecības visā pasaulē. Tiks izraisīts mitruma deficīts Dienvidaustrumāzijas reģionos, kā arī Austrāliju piemeklēs sausums. Tā rezultātā “Bloomberg Agriculture Spot Index” pieaugs par 40% un izraisīs inflācijas spiedienu.

 

Obligāciju tirgus krahs

Tiek paredzēts, ka 2016.gada beigās ASV Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētāja Dženeta Jellena uzsāks virkni agresīvu likmju celšanu, kas izraisīs panisku izpārdošanu visos obligāciju tirgos.

Uzvar demokrāti

Analītiķi prognozē, ka demokrāti uzvarēs ar ievērojamu balsu pārsvaru. Tiek paredzēts, ka demokrāti veiksmīgi spēs uzunāt Millenium jeb Y paaudzi, jo tieši šī ir paaudze, kura nav apmierināta ar politisko darbību, kāda ir norisinājusies pēdējos 8 gadus.

 

Olimpiskās spēles

Olimpiskās spēles pēc analītiķu domām veicinās strauju jaunattīstības tirgu atgūšanos ar Brazīliju priekšgalā. Rezultātā jaunattīstības tirgu akcijas aizvadīs lielisku 2016.gadu, tādā veidā pārspējot obligācijas un citus vērtspapīrus.

Eiro/ASV dolāra kursss 1.23…

Eiropai ir ļoti liels tekošā konta pārpalikums, kas nozīmē, ka inflācijas samazināšanās gadījumā tam vajadzētu nozīmēt stiprāku valūtu. Jau ilgu laiku abas valūtas cīkstās savā starpā. 2016.prognozē vājāku ASV dolāru, kas būs dēļ ASV procentu likmju politikas. Savukārt tagad atgādinām, ka ir labs laiks, lai nopelnītu ievērojamas naudas summas, izmantojot EUR/USD kursu. To vari izdarīt šeit.

 

Par naftas barelu $100

Saskaņā ar “šokējošajām prognozēm” 2016.gadā cena par barelu uzkāps līdz $100.Sāk parādīties signāli par ražošanas tempu palēnināšanos ārpus OPEC, un piemērotā brīdī OPEC noķers tirgu, kā rezultātā naftas cena ātri atgūsies, investori atgriezīsies atpakaļ tirgū un naftas cena pieaugs līdz par 100 dolāriem par barelu.

 Rakstā izmantoti attēli no Saxo Bank mājaslapas

 

 

 

 

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


× 1 = 3