Grieķijas epopeja – īstais laiks nopelnīt  

 

Lielākā krīzes ieguvēja – Vācija

 

Grieķijas parādu slogs kļuva par īstu traģēdiju daudziem, tomēr daži spēja arī nopelnīt. Piemēram, Vācija kļuva par lielāko ieguvēju, iegūstot 100 miljardus eiro uz krīzes fona. Kad investori sastopas ar satricinājumu, viņi tipiski meklē drošu vietu savai naudai, un eksporta čempione Vācija no tā guva labumu parādu krīzes laikā. Eksperti norāda, ka Vācija spēs kompensēt visus savus izdevumus pat tad, ja Grieķija nespēs dzēst savu parādu. Berlīne zaudēja tikai 90 miljonus eiro Grieķijas krīzes laikā, tāpēc pat  tad, ja Grieķija neatmaksās nevienu centu, Vācijas publiskais naudas maks finansiāli no krīzes būs ieguvis.

Krīze – laiks izdomai

 

Grexit – ar šādu vārdu tiek apzīmēta iespējamā Grieķijas izstāšanās no eirozonas. Daudzi bija pieraduši šo vārdu dzirdēt televīzijā un laikrakstos, bet tagad tas lasāms arī uz alkohola pudelēm. To izdomājis kāds Vācijas degvīna ražotājs.

Uz problēmām jāskatās no dažādiem skatupunktiem – tā domā alkohola ražotājs Ūve Dālhofs. Ūve vēlējies būt asprātīgs, tāpēc degvīnu, kas ražots no degvīna un citroniem, nosaucis par Grexit.

Ja Grieķijai nākto izstāties no eirozinas, un tas savukārt vācu nodokļu maksātājiem var izmaksāt miljardus, bēdas viņi varēs noskalot ar Greexit.

Uz degvīna etiķetes redzama Grieķijas premjerministra Alekša Cipra un finanšu ministra Jaņa Varufaka karikatūra. Abī vīrieši attēloti, triumfējoši paceļot glāzi, savukārt uz viņiem ar nožēlojamu sejas izteiksmi lūkojas Vācijas kanclere Angela Merkele, kuru ieskauj ES dzeltenās zvaigznes. Dzēriena moto – skābs var būt arī smieklīgs.

Kā nopelnīt treiderim?

Lai cik ciniski tas arī neizklausītos, tomēr citu bēdas sniedz peļņu daudziem citiem cilvēkiem. Grieķija ir pateikusi savu „Nē” vārdu referendumā, Cipruss ir iesniedzis demisiju, savukārt sarunas ne pie kā jēdzīga nenoved. Valūtu tirgū šobrīd iespējams nopelnīt ļoti lielu naudu, jo, kā redzams Etoro sistēmas laika grafikā, eiro uz Grieķijas krīzes pakāpeniski krīt. Savukārt, ja eiro krīt, tad dolārs attiecīgi aug. Investori meklē glābiņu stabilākajā pasaules valūtā. Piemēram, 10. martā Eiro kurss pret dolāru otrdien rīta tirdzniecības sesijā nokritās līdz 1,0493 dolāriem, kas ir zemākais līmenis kopš 2003.gada aprīļa vidus. 

Kā tas viss sākās?

 Nav pievienots neviens komentārs

Vārds  
E-pasts  


6 × = 36